بهترین متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی | 35 - 34 28 31 31 - 031

بلیچینگ و سفیدکردن دندان ها

بلیچینگ و سفیدکردن دندان ها تخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

بلیچینگ و سفیدکردن دندان ها تخصص دکتر محمد عاطفت دندانپزشک ترمیمی و زیبایی

بلیچینگ و سفیدکردن دندان ها تخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی است که روش های مختلفی برای سفیدکردن دندان ها وجود دارد که بخشی از آن ها در مطب دندان پزشکی و برخی روش ها و مواد، درخانه قابل اجراست.

سفیدکردن دندان در مطب می تواند شامل تمیزکردن دندان یا استفاده از ماده اکسیژنه و یا کاربرد نور و مواد مخصوصی که با نور فعال می شوند باشد که نهایتن لایه سطحی روی دندان حذف می شود.

اگر جرم روی دندان نباشد، برخی افراد استفاده از جوش شیرین (بیکینگ سودا) به همراه آب لیمو را توصیه می کنند.

سفیدکردن دندان چه در خانه و چه در مطب، چه با مواد طبیعی و چه با مواد و روش های نوین، اگر درست و اصولی انجام نشود، می تواند به مینای دندان صدمات غیرقابل جبرانی وارد کند.

بعضی از افراد عمل سفید کردن دندان‌ها را با هدف برطرف کردن لکه‌هایی که بر روی سطح دندان‌هایشان وجود دارد، انجام می‌دهند. در حالی که بعضی دیگر فقط می‌خواهند دندان‌های سفیدتری داشته باشند.بلیچینگ یک فرایند شیمیایی کاملاً رایج و متداول است که به منظور سفید کردن دندان‌ها انجام می‌شود.

بلیچینگ (مواد وتکنیک‌ها)

در طی دو دهه اخیر، سفید کردن دندان‌ها یکی از شایع‌ترین درمان‌های دندان‌پزشکی زیبایی بوده است.

رنگ دندان‌ها می‌تواند از طریق روش‌های متعددی از جمله استفاده از خمیر دندان‌های سفید کننده، بلیچ اینترنال دندان‌های نان‌وایتال، بلیچ اکسترنال دندان‌های وایتال، میکرو ابرژن ، ماکرو ابرژن و قرار دادن ونیر‌ها وکراون ها بهبود پیدا کند.

اما بلیچینگ یک روش محافظه کارانه و یک درمان مقرون به صرفه برای بهبود زیبایی لبخند می باشد.

روش‌ها و‌مواد مختلفی جهت بلیچ دندان‌های وایتال و نان وایتال وجود دارد. تکنیک‌های مختلف بلیچ شامل بلیچینگ در منزل، بلیچینگ در مطب، بلچینگ دندان‌های نان وایتال و استفاده از محصولات بلیچ تجاری می‌باشد.

ترکیبات مختلفی از پراکساید‌ها شامل کرماباید پراکساید، هیدروژن پراکساید و سدیم پربورات به‌عنوان عناصر فعال جهت بلیچ استفاده می‌شوند.

درمان بلیچینگ در مطب


مزایا:

سفید کنندگی سریعتری ایجاد می کند ، هیچ ژلی توسط فرد خورده و بلع نمی شود.


معایب:

ایجادحساسیت بیشتر، برگشت سریع درمان سفید کنندگی دندان، درافرادی که به واسطه درمان دارویی ،حساس به نور می شوند، نمی توان این درمان را به کار برد، احتمال سوختگی بافت ها وجود دارد.

پاسخ رضایتمندان افراد به درمان بلیچینگ در مطب :

در مطالعه ای در سال 2005 نتایج به این شرح بود:

  • 16% از درمان در مطب بسیار راضی بودند، 32% راضی،و23%افراد نسبت به این درمان عدم رضایت را داشتند و 5% افراد نیز خیلی ناراضی بودند.
  • در مطالعه ای در سال 2008 توسط Matis و همکاران نشان داده شد هنگامی که از هیدروژن پراکساید 38% در مطالعه in vivo روی دندان استفاده شد، هیچ تاثیری بر روی میکرو مورفولوژی مینا ندارد.
  • همچنین مشخص شد درمان در مطب باید توسط درمان در منزل فالو و دنبال شود.
  • نتایج مطالعات نشان داد که 48% بیماران از درمان در مطب خیلی راضی و یا کمی راضی می باشند.
  • اگرچه سفیدکنندگی دندان اتفاق می افتد اما ممکن است 1 تا 2 هفته بعد بلیچینگ برگشت پذیر باشد.و فعاالسازی با نور به نظر نمی رسد که تاثیر سفیدکنندگی دندان را افزایش دهد. همچنین میکرومورفولوژی و صافی سطح به وسیله bleaching تاثیر نمی پذیرد.
  • همچنین فالوآپ درمان بلیچینگ در مطب، با کاربرد ژل سفید کننده و تری در منزل می باشد.
بلیچینگ( سفید کردن دندان )
Call Now Button طراحی سایت ، طراح وب سایت