دندانپزشک زیبایی | متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

دکتر عاطفت بهترین متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی |

(35) 31312834 031

دکتر عاطفت

سوالات تخصصی

ونیر پوسته نازکی از مواد است که برای تغییر و اصلاح نمای ظاهری دندانها روی آنها به صورت دائمی چسبانده می شود. ونیر کامپوزیتی از جنس مواد کامپوزیت همرنگ دندان است. البته کامپوزیتهای به کار رفته در کارهای زیبایی با کامپوزیتهای معمولی ترمیمی متفاوت اند و نمای بسیار زیبا و رنگ های بسیار متنوعی دارند.
جنس لامينيت از سراميك (چيني) است. لامينيت سراميكي اي در لابراتوار ساخته شود پس نياز به قالب گيري دارد.
جنس ونير از مواد كامپوزيت است. ونير کامپوزیت مستقیم توسط دندانپزشک روی دندانها اضافه شده و شکل دهی می شود و نیازی به قالب گیری و ارسال به لابراتوار ندارد.
طراحی لبخند با کامپوزیت ونیر در “یک جلسه” قابل انجام است. البته اين جلسه با توجه به ميزان مشكلات دندانها از ترميم هاي ساده خيلي طولاني تر است . ممكن است بعضي موارد جلسه دوم براي پاليش لازم باشد.

مزیت مهم کامپوزیت این است که نیازی به تراش دندان ندارد و به همین علت در سالهای اخیر بسیار مورد توجه و استقبال افرادی قرار گرفته است که درمانهای طرح لبخند را انجام می دهند.

مزیت دیگر کامپوزیت قیمت ارزان تر آن در مقایسه با لامینیت می باشد، زیرا هزینه لابراتوار ندارد.

بليچينگ درمانی است که توسط “ژل های سفید کننده دندان” انجام می شود.با قرار گرفتن این ژلهای مخصوص روي دندانها، زردي دندان از بيت رفته و می توان رنگ دندانها رو حداقل 2-3 درجه روشن تر نمود.توجه كنيم كه درواقع بليچينگ دندانها را سفيد نمي كند بلكه رنگ انها را روشن تر مي كند.

بليچينگ دندانها با سه روش انجام مي شود:
١- بليچينگ در خانه (Home bleaching)
٢- بليچينگ در مطب (Office bleaching)
٣- روش تركيبي شامل يك جلسه در مطب و ادامه درمان در منزل مي باشد.
انتخاب بین این دو روش بستگی به خواست خود افراد و تجویز دندانپزشک دارد.

در اين روش ژل هاي بليچينگ قوي با درصدبالا توسط دندانپزشك روي دندانها قرار داده مي شود. معمولا ژل بايد حدود ١٥ دقيقه روي دندانها باقي بماند.
در روش بليچينگ در مطب، بايد دهان بازكن مخصوص و محافظ لثه استفاده شود.
بليچينگ در مطب بايد چندبار تكرار شود تا نتيجه خوبي داشته باشد.

معمولا این روش به تنهایی کافی نیست و باید چندین بار تکرار شود. رنگ دندانها با این روش زودتر روشن می شود اما زودتر هم برگشت می کند. به همین علت معمولا به دنبال آن، از روش بلیچینگ در خانه استفاده می شود.

با قالب گیری از دندانها و ساختن “تری (tray)” شفاف انجام می شود. تری يك قالب شفاف، نرم و سبک بوده و قرار دادن آن روی دندانها باعث ناراحتی نمی شود و تحمل ان ساده است. تری شفاف همراه با ژل مخصوص به شما تحویل داده شده و روش استفاده از ژل به شما توضیح داده می شود. »

معمولا سفید کردن در خانه حداقل حدود 2 هفته طول می کشد. اما در بعضي افراد ممكن است دوهفته كافي نبوده و نياز به زمان بيشتري داشته باشند.

خير! بلیچینگ به شرطی که تحت نظر دندانپزشک باتجربه و با روش درست و مواد مناسب و باکیفیت انجام شود، هیچ گونه آسیبی به مینای دندان نخواهد رساند. مواد بلیچینگ برای دندانها بی ضرر هستند و مورد تایید سازمان ملی غذا و داروی آمریکا و انجمن دندانپزشکان آمریکا ” FDA و “ADA می باشند. در تمام کشورهای دنیا بلیچینگ به عنوان روشی راحت و ارزان برای سفید کردن دندانها استفاده می شود.

سوالات زيادي در مورد دوام ونير كامپوزيت و لامينيت سراميكي در صفحات اجتماعي پرسيده مي شوند كه متاسفانه اغلب جواب درستي نمي گيرند.
اولا بهترين راه اگاهي در مورد دوام هر درماني، پرسش از پزشك متخصص در ان رشته است. اطرافيان و اشنايان و يا غريبه هايي كه در صفحات اجتماعي به شما نصيحت مي كنند اطلاعات شان را از پزشكان شنيده اند اما ممكن است در نقل قول ها دچار اشتباه يا سوتفاهم شوند. يا مطالب را اشتباه فهميده باشند!

دوم اين كه نبايد توقع داشته باشيم هيچ درمان زيبايي تا اخر عمر دوام داشته باشد!
در جراحي بيني بعد از چندسال دچار افتادگي مي شود (در بعضي افراد كمتر و در بعضي بيشتر)
تزريق بوتاكس و ژل و چربي نياز به تجديد مرتب دارند.
روشهاي جراحي ليپوماتيك و .. درصورت عدم رعايت رژيم مناسب و ورزش برگشت مي كنند.
بسياري موارد درمانهاي ارتودنسي برگشت مي كنند و نياز به نگهدارنده دارند.
درمانهاي زيبايي دندانها نيز دايمي نيستند و قرار نيست تا اخر عمر دوام داشته باشند.

نكته سوم اين كه دندانهاي خود ما كه افريده خدا هستند، به مرور زمان زردتر مي شوند، پوسيده مي شوند، جرم مي گيرند، ترك مي خورند يا لبه هاي انها ساييده مي شود!! حالا چطور ما از كامپوزيت يا لامينيت سراميك توقع داشته باشيم تا اخر عمر دست نخورده باقي بمانند؟

بنابراين چه كامپوزيت و چه لامينيت سراميكي، نياز به مراقبت دارند و ممكن است دچار پريدگي شوند و .. كه البته قابل اصلاح است.
مطمىن باشيد هرپزشكي كه صداقت داشته باشد اينها را قبل از كار به شما خواهد گفت…

به طور ميانگين دوام كامپوزيت “بالاي” ٥ سال و لامينيت سراميكي “بالاي” ١٠ سال است. البته به بهداشت هر فرد، نگهداري درست، رژيم غذايي، چكاپ مرتب توسط دندانپزشك و تجربه و مهارت دندانپزشك هم بستگي زيادي دارد..

بلیچینگ سبب روشن شدن رنگ دندانها می شود. این روشن شدن بستگی به جنس دندانهای هرفرد و رنگ اولیه انها متفاوت است.میزان دوام آن نیز در افراد مختلف متفاوت می باشد. در اغلب افراد در صورتی که تکرار نشود بعد از 6تا 12 ماه به رنگ اولیه باز می گردد.
برای حفظ رنگ روشن، باید حدودا هر 4-6 ماه یکبار بلیچینگ تکرار شود. تکرار بلیچ نیازی به هزینه زیاد یا مراجعه مجدد به دندانپزشک ندارد و با همان قالب که در اختیار دارید انجام می شود. کافی است هر 6 ماه یکبار به مدت 1-2 بار قالب و ژل را مجددا روی دندانهای خود قرار دهید.

افرادی که دوست دارند تغییر رنگ و روشنی دندانها دائمی باشد، از ونیرهای کامپوزیت یا لامینیت های رنگ روشن استفاده می کنند. رنگ کامپوزیت و سرامیک به مرور زمان کمی تیره می شود اما به رنگ اولیه دندانهای شما برنخواهد گشت.

دندانها در زیبایی لبخند و نمای صورت نقش بسیار مهمی دارند.
مشکلات دندانی مانند شکل بد دندانها، به هم ریختگی، نامرتبي، فضاهای بین دندانهای جلو، رنگ تیره دندانها و لکه های سفید-قهوه ای روی سطح آنها باعث نمای نازیبا در لبخند می شوند.
بسیاری از این مشکلات با استفاده از درمانهای ترمیمی و زیبایی قابل اصلاح اند.
اصلاح طرح لبخند يا طراحي لبخند به درمانهاي زيبايي گفته مي شود كه تمام عيب هاي ظاهردندانها را برطرف مي كند تا نهايتا دندانهايي زيبا، خوش فرم و خوشرنگ در قوس منظمي قرار گيرند و لبخندي با نماي زيبا به فرد هديه شود.

اصلاح حد لثه ها و جراحی های زیبایی لثه

لامینیت های سرامیک
ونیر کامپوزیت
بليچينگ (سفيد كردن دندانها)

نامرتبی و بهم ریختگی دندانهای جلو
عقب-جلو بودن دندانها
فاصله بین دندانها
بدرنگی، تیرگی و زردی دندانها
شكل وفرم نا زيبا
نامتناسب بودن اندازه دندانها
دندانهای کوتاه
دندانهای بیش از حد بلند
دندانهای کوچک که در لبخند دیده نمی شوند
لثه های نمایان (افرادی که در خندیدن لثه ها بیش از حد دیده می شوند)

خير! روكش ها دورتادور دندان را فرامي گيرند اما لامينيت تنها روي سطح بيروني دندانها قرار داده مي شوند.
ضخامت روكش ها ١-٢ ميلي متر است اما ضخامت لامينيت تنها ٣/. تا ٥/. ميلي متر مي باشد.

بله!متاسفانه یکی ار معایب لامینیت های سرامیکي که سبب نگرانی بسیاری از بیماران می شود، لزوم تراش دندان است.البته باید توجه کرد که برای ساخت لامینیت ،برخلاف روکش که تمام سطح دندان را می پوشاند، فقط روی سطح بیرونی دندان تراش می خورد!
همچنین لامینیت می تواند در ضخامت های بسیار نازک ساخته شود یعنی تراش بسیار کمی داشته باشد(در حد ٠/٥ میلی متر یا حتی کمتر)

براي ساخت لامينيت سراميكي حداقل ٢ جلسه زمان لازم است:
١- در جلسه اول درصورت لزوم تراش بسيار كمي روي دندانها انجام شده و قالب گيري مي شود.
قالب به لابراتوار ارسال مي شود تا سراميك ها ساخته و در كوره پخته شوند.
بعد از پخت و رنگ اميزي، لابراتوار لامينيت هاي اماده شده را براي دندانپزشك مي فرستد.

٢- در جلسه دوم، لامينيت اماده شده روي دندانها امتحان مي شود. اگر رنگ و شكل انها مورد پسند فرد قرار گيرد و به خوبي روي دندانها بنشيند، دندانپزشك متخصص زيبايي لامينيت هارا با چسب داىم روي دندانها مي چسباند.

یکي از سوالاتي كه بسياري از بيماران از ما مي پرسند، انتخاب مسواك و خمير دندان مناسب است.
آيا نوع خميردندان در اثرات آن تاثيري دارد؟ پاسخ ساده اي نيست! هم بله و هم نه بسياري از ماركهاي تجاري خميردندانهاي خوبي دارند.
نوع خمير دندان و مسواك به اندازه روش درست استفاده از آنها مهم نيست! مهم اين است كه به صورت منظم و درست از آنها استفاده شود.
بهتر است از خميردندانهاي “ايراني” به علت ساييدن زياد از حد دندانها و ميزان فلورايد غيراستاندارد استفاده نكنيد (اين نظر شخصي من و توصيه ام به بيمارانم است)
بين خمير دندانهاي خارجي، تفاوت زيادي وجود ندارد. هر خميردنداني كه مورد تاييد سازمان غذا و داروي آمريكا (FDA) باشد و داراي “فلورايد” باشد، خوب است!
خميردندانهاي “سفيدكننده” و خمير دندانهاي “ضد جرم” خوب نيستند! چون ذرات ساينده زيادي دارند و باعث ساييدن ميناي دندان و حساس شدن دندانها خواهند شد.
اگر جرم دنداني زيادي داريد هفته اي ١ بار از خمير دندان ضدجرم و بقيه روزها از خمير دندان معمولي استفاده كنيد.
خميردنداني استفاده كنيد كه مهمترين كاربرد آن “ضدپوسيدگي” باشد.

دنداني كه نياز به ترميم (پركردن دندانها) دارد، دچار پوسيدگي است. معمولا پوسيدگي تا نزديكي لثه ها گسترش يافته است.
دندانپزشك براي برداشتن پوسيدگي مجبور مي شود مته را به زير لثه ها ببرد.
براي ترميم، نوارهاي فلزي و وسايل چوبي كوچك به نام وج استفاده مي شوند تا لثه كاملا كنار برود و حفره موقع پركردن، كاملا تميز و خشك بماند.
اين وسايل ناخوداگاه لثه ها را آزرده مي كنند! زخم و درد لثه بعد از ترميم يا ونير طبيعي است و در عرض چند روز بهبود مي يابد.
دراين مدت روي لثه به آرامي مسواك بزنيد و اگر خونريزي كرد، نگران نشويد

آدامس هاي بدون شكر (suger free) كه حاوي قند “زايليتول” هستند براي سلامت دهان و دندان شما مفيد اند.
“زايليتول” نوعي قند است برخلاف شكر (ساكاروز) براي باكتريها قابل هضم نيست بلكه خود اين ماده اثر “ضدباكتري و ضد پوسيدگي” دارد.
جويدن اين آدامس ها به جريان يافتن بزاق دهان كمك كرده و بزاق در شستشوي باقيمانده غذاها و باكتري هاي دهاني بسيار مهم است.
توجه كنيد روي بسته آدامس نوشته باشد كه
suger free: يعني بدون قند
Xylitol: حاوي زايليتول

سوالات عمومی

هنگامی که شما تصمیم می‌گیرید که با یک متخصص دندانپزشک زیبایی مشورت کنید، این مشاوره با معاینه‌ای که توسط دندانپزشک عمومی انجام می‌گیرد تفاوت‌های زیادی دارد. دندانپزشک عمومی بیشتر بر مراقبت‌های پیشگیرانه و درمان بیماری‌های دندان تمرکز دارد. بنابراین دندان‌های شما را از این نظر معاینه می‌کند، از آنها عکس می‌گیرد، بیماری‌ها و مشکلات احتمالی دندان‌ها را بررسی می‌کنند و اقدامات لازم در جهت اصلاح یا پیشگیری از بیماری‌ها را انجام می‌دهد. از طرف دیگر، مشاوره با یک دندانپزشک زیبایی راهکاری برای افزایش جذابیت طرح لبخند و بهبود شکل ظاهری دندان‌های شما می‌باشد. دندانپزشک زیبایی ابتدا با شما در مورد اهداف و علاقه‌مندی‌هایتان در مورد شکل ظاهری طرح لبخند و دندان‌ها، بحث و گفتگو می‌کند. یک متخصص خوب آن است که ایده‌ها و علایق شما را خیلی خوب بشنود و گزینه‌های موجود جهت دستیابی به آنها را برایتان شرح بدهد. در عین حال باید ایده واقع‌بینانه‌ای از نتایجی که می‌توانید از این طریق به دست آورید، به شما ارائه نماید.

قبل از آنکه شما وارد مرحله مشاوره با دندانپزشک زیبایی شوید، بهتر است به اهداف و علایق خود در مورد شکل لبخند و دندان‌هایتان کمی فکر کنید و حتی نکات مورد نظر خود را یادداشت کنید. برای شروع کار ممکن است شما فقط بخواهید برای داشتن دندان های زیبا تنها دندان‌هایتان سفیدتر شود یا تغییر رنگ آنها اصلاح شود. شاید هم می‌خواهید شکل دندان‌هایتان را با نصب ونیر و روکش، تغییر بدهید. گاهی اوقات همراه داشتن چند عکس از چهره‌ها و طرح لبخند‌هاي مورد علاقه شما می‌تواند در به دست آوردن ایده بهتری از نتایج مورد انتظارتان کمک زیادی نماید. این کار به دندانپزشک شما کمک می‌کند تا تصویر بهتری از نتايج مورد انتظار شما به دست آورد و در دستیابی به آن نتایج، موفق‌تر عمل کند.

اصلاح طرح لبخند: به طور کلی اصلاح طرح لبخند شامل یک ارزیابی جامع بر روی شکل ظاهری لبخند شما و بهبود زیبایی و جذابیت کلی آن می‌باشد.

سفید کردن دندان‌ها: بلیچینگ یک فرایند شیمیایی کاملاً رایج و متداول است که به منظور سفید کردن دندان‌ها انجام می‌شود. بعضی از افراد عمل سفید کردن دندان‌ها را با هدف برطرف کردن لکه‌هایی که بر روی سطح دندان‌هایشان وجود دارد، انجام می‌دهند. در حالی که بعضی دیگر فقط می‌خواهند دندان‌های سفیدتری داشته باشند.

کامپوزیت : کامپوزیت یک ماده همرنگ دندان است که برای پُر کردن فاصله‌ها و یا تغییر رنگ دندان‌ها استفاده می‌شود. عمل باندینگ فقط به یک جلسه مراجعه به دندانپزشک نیاز دارد، اما نتایج آن تا چندین سال دوام خواهد داشت. اصولاً مواد کامپوزیت مورد استفاده برای عمل باندینگ، حساسیت بیشتری نسبت به لکه‌دار شدن، شکستن و سایر آسیب‌های احتمالی دارد.

ونیرهای دندانی: ونیرها قطعات نازکی از جنس پورسلاین (سرامیک) یا پلاستیک هستند که بر روی سطح دندان‌های جلویی چسبانده می‌شوند تا رنگ یا شکل ظاهری آنها را اصلاح کند. ونیرها بر روی دندان‌هایی که سطح ناصاف، ترک خورده، بدرنگ، بدشکل، کج و یا فاصله‌دار دارند، چسبانده می‌شوند.

روکش دندان: روکش دندان، کلاهک‌هایی از جنس پورسلاین (سرامیک) هستند که برای اصلاح شکل یا وضعیت ظاهری دندان بر روی آن قرار داده می‌شوند.

ایمپلنت دندان: ایمپلنت یک ساختار مصنوعی برای جایگزینی دندان و ریشه دندان است که به عنوان بخشی از عمل‌های دندانپزشکی زیبایی و با هدف جایگزین کردن دندان از دست رفته انجام می‌شود.

اینله و آنله: اینله و آنله که با عنوان پُر کردن غیر مستقیم دندان نیز شناخته می‌شوند، موادی از جنس پورسلاین یا کامپوزیت هستند که به عنوان یک عمل دندانپزشکی زیبایی با نتایج بسیار ماندگار برای پُر کردن دندان‌هایی که ساختار آنها به خاطر پوسیدگی یا مصدومیت دچار آسیب‌دیدگی شده است، انجام می‌گیرد.

ردیف کننده‌های (الاینرهای) ارتودنسی: امروزه افراد بسیار زیادی در هر سن و سالی از فواید و مزایای درمان‌های ارتودنسی بهره‌مند می‌شوند. ارتودنسی نه تنها شکل ظاهری دندان‌های کج یا شلوغ را اصلاح می‌کند، بلکه می‌تواند در رفع ناهنجاری‌های فک و اصلاح نحوه قرار گرفتن دندان‌ها بر روی هم نیز مؤثر باشد.

جراحی زیبایی لثه: در صورتی که یک فرد دچار بیماری شدید لثه شود، ممکن است برای ترمیم و بازسازی بافت‌های نرم یا سخت دهان و جایگزینی دندان‌ها و لثه‌های از بین رفته، نیاز به عمل جراحی باشد.

ترمیم و بازسازی کامل دهان: هنگامی که شما در خصوص چگونگی اصلاح طرح لبخند و بهبود شکل ظاهری دندان‌ها و لبخند خود با یک دندانپزشک متخصص زیبایی مشورت می‌کنید، ممکن است دندانپزشک تشخیص بدهد که شما نیاز به درمان‌های اساسی‌تری برای اصلاح مشکلات عملکردی دهان و دندان خود از جمله مشکلات مربوط به ماهیچه‌ها، دندان‌ها و استخوان‌های فکخود دارید.

اصلاح فرم و شکل دندان: اصلاح شکل دندان عملی است که برای اصلاح شکل دندان‌های کج، شکسته یا نامرتب و یا دندان‌هایی که روی هم افتاده‌اند، در طی یک جلسه انجام می‌شود.

برای انتخاب یک دندانپزشک زیبایی خوب، معیارهای متعددی وجود دارد. مثلاً برای از افراد، راحتی و هزینه ها مهم می‌باشد. اما اگر واقعاً به دنبال بهترین دندانپزشک متخصص زیبایی هستید که بتواند به شما در دستیابی به بهترین طرح لبخند کمک نماید، معیارهای زیر را در انتخاب خود مد نظر قرار دهید:

داشتن آموزش‌های تخصصی در زمینه دندانپزشکی زیبایی

در حال حاضر آموزش‌های عمومی و تخصصی در زمینه دندانپزشکی زیبایی فقط در چند دانشگاه معدود ارائه می‌شود. بنابراین برای یک دندانپزشک زیبایی خوب لازم است که حتماً آموزش‌ها و دوره‌های تخصصی در زمینه دندانپزشکی زیبایی را همزمان با تحصیلات خود گذرانده و با اصول و مبانی این کار آشنا باشد. در واقع دندانپزشکی زیبایی یک دوره تخصصی با برنامه‌های آموزشی متعدد و متنوع می‌باشد.

مهارت و تجربه در دندانپزشکی زیبایی

برای شناختن یک دندانپزشک زیبایی خوب باید علاوه بر تحصیلات و آموزش‌های تخصصی مربوطه، این نکته را هم بدانید که او چند سال تجربه فعالیت به عنوان یک دندانپزشک زیبایی را دارد. از دندانپزشک خود بپرسید که چه مقدار از تجربه و سوابق او در زمینه دندانپزشکی زیبایی بوده است. البته دندانپزشکی زیبایی یک رشته تخصصی در دانشگاه نیست، اما بهترین متخصص‌ها در این زمینه کسانی هستند که تعداد قابل توجهی بیمار با مشکلات زیبایی و ترمیمی را ویزیت کرده و عمل‌های زیبایی بیشتری انجام داده باشند. قاعدتاً در اینجا نیز همانند هر رشته دیگر، میزان مهارت و تجربه یک فرد با تعداد سال‌های فعالیت او ارتباط مستقیم دارد. البته این یک قاعده عمومی است و اصلاً به معنی آن نیست که یک دندانپزشک تازه‌کار هرگز نمی‌تواند عمل‌های دندانپزشکی زیبایی را به خوبی انجام دهد.

آشنایی با عمل‌های زیبایی

شما به چه عمل‌هایی در زمینه دندانپزشکی زیبایی نیاز دارید؟ یک دندانپزشک زیبایی نه تنها دندان‌ها و طرح لبخند شما را از نظر زیبایی ظاهری اصلاح می‌کند، بلکه سلامت دهان و دندان شما را نیز بهبود می‌بخشد. برای مثال اگر شما یک پوسیدگی در دندان خود دارید، می‌توانید یا آن را به طریق سنتی و با استفاده از مواد رنگی پُر کنید و یا یک دندانپزشک زیبایی آن را با مواد همرنگ دندان برای شما پُر کند تا از نظر زیبایی هم نتیجه بهتری داشته باشد.

تصاویر قبل و بعد از عمل و میزان رضایت مراجعین قبلی

از دندانپزشک خود بخواهید تا نمونه‌هایی از نتایج عمل‌های زیبایی که در گذشته انجام داده است را به شما نشان بدهد. همچنین شما می‌توانید به صورت آنلاین، نظرات افرادی که قبلاً به این دندانپزشک مراجعه کرده‌اند را مرور کنید و میزان رضایت آنها را بسنجید. حتی شما می‌توانید از دندانپزشک بخواهید که چند نفر از بیماران قبلی خود را معرفی کند تا شما بتوانید با آنها مشورت کنید.

اما در نهایت مهم‌ترین نکته آن است که شما در مورد دندانپزشک و عملی که می‌خواهید انجام بدهید، احساس راحتی داشته باشید. اگر دندانپزشک و همکاران او این احساس راحتی را به شما القاء می‌کنند و مراقبت‌های لازم را به خوبی از شما به عمل می‌آورند، می‌توانید مطمئن باشید که تجربه خوبی از مراجعه به آن دندانپزشک خواهید داشت و نتایج خوبی از عمل خود خواهید گرفت.

توجه به راحتی و آسودگی شما

بسیاری از افراد فقط هنگامی برای عمل زیبایی دندان‌ها و طرح لبخند خود اقدام می‌کنند که با مشکلات دهان و دندان مواجه می‌شوند و نیاز به درمان‌های ضروری دارند. اگر شما از مدت‌ها قبل به دلیل احساس استرس، اضطراب یا وحشت از نشستن بر روی صندلی دندانپزشکی به دندانپزشک مراجعه نکرده‌اید و معاینات دوره‌ای توصیه شده را انجام نداده‌اید، احتمالاً در حال حاضر هم نمی‌توانید یک عمل دندانپزشکی طولانی را تحمل کنید. بنابراین دندانپزشک شما باید بتواند شرایط راحتی و آسودگی شما در زمان این عمل را فراهم کند. روش‌های بی‌حسی و بیهوشی در دندانپزشکی به بسیاری از بیمارانی که عمل دندانپزشکی زیبایی انجام می‌دهند، کمک می‌کند تا بتوانند بعد از چندین سال که به دندانپزشک مراجعه نکرده‌اند، حالا عمل‌ها و اقدامات درمانی مورد نیاز خود را انجام دهند.

زمان مناسب نوبت‌های ویزیت

برای عمل‌های ساده‌تری از قبیل سفید کردن یا ترمیم‌های جزئی که به زمان طولانی نیاز ندارد، معمولاً از بیمار خواسته می‌شود تا در طول ساعت‌های اداری به مطب مراجعه کند. اما اگر اصلاح طرح لبخند شما مستلزم انجام چندین عمل دندانپزشکی زیبایی باشد و لازم است که زمان زیادی را به آن اختصاص بدهید، پس احتمالاً مایلید دندانپزشکی را انتخاب کنید که قرار نوبت‌های او بعد از ساعت اداری است و شما به راحتی می‌توانید برنامه کاری خود را براي آن   تنظیم کنید.

Call Now Button