بهترین متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی | 35 - 34 28 31 31 - 031

لامینیت و بستن فضای بین دندانها

لامینیت و بستن فضای بین دندانها تخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

لامینیت و بستن فضای بین دندانها تخصص دکتر محمد عاطفت دندانپزشک ترمیمی و زیبایی

به علل مختلف ممکن است فضا بین دندانها موجود باشد ،در بعضی بیماران فضا بین دو دندان یا بصورت منتشر بین تمام دندانهای جلو می باشد ،که می توان با استفاده از کامپوزیت یا لامینیت سرامیکی (صفحه چینی) فضاها را بست و ظاهری بسیار زیباتر ایجاد نمود.لامینیت و بستن فضای بین دندانها می‌تواند موقتی یا دائمی باشد.

لبخند زیبا در گرو دندان های زیبا ، ردیف و درخشان می باشد. زمانی که دارای دندان های زیبا باشید مسلما دارای لبخند زیبا و جذابی هستید.با لامینت دندان میتوانید صاحب دو ردیف دندان سفید رنگ و مرتب بدون وجود کوچکترین مشکل باشید.

جالب است بدانید براساس آخرین آمار گرفته شده بیش از ۸۵درصد افراداز وضعیت ظاهری دندانهای خود راضی نیستند ودوست دارند با استفاده از تکنیکهای جدید زیبایی دندانهای شان را اصلاح کنند .

لامینیت ومورد استفاده آن:

لمینیت به پوسته نازکی از سرامیک اطلاق می شود که بعد از تراش مختصردندان روی سطح لبی یا گونه ای آنها چسبانده می شود . مهمترین کابرد لامینیت درزیبا سازی دندان ها یا باز گرداندن انها به وضعیت اولیه وحتی تهیه از آن ودر نهایت بهبود زیبایی است .

مثلا دندانی که درنتیجه معالجات ریشه تغییر رنگ پیدا کرده وتیره شده را می توان با لامینیت اصلاح کرد.همچنین در دندانهایی که چندین بار متوالی پر وبد رنگ شده اند هم می شود از لامینیت استفاده کرد ویا این که دندانهای چرخیده وتورفته وبد فرم را می شود به شکل دلخواه درآورد.

لامینیت و بستن فضای بین دندانها یا ارتودنسی:

خوب البته با ید ارتودنسی و لامینیت را دومقوله مستقل از هم شمرد چرا که ارتودنسی در صورتی که درسنین کودکی صورت گیرد بسیار مؤثر تر وکاراتر است.

اما چون اغلب افرادی که ناهنجارهای دندانی دارند دراین مقطع سنی قرار ندارند وضمناً درمان های ارتودنسی طولانی بوده وبه دلیل داشتن سیمهای متعدد برای افراد با سنین بالا چندان خوشایند نیستند طبیعتاً لمینیت طرفداران بیشتری یافته است .

میزان تراش وقالبگیری روکش های لامینیتی:

میزان تراش بسیار محدود است یعنی حدود ۰/۷ تا ۰/۵میلی متر از قسمت لبی یا گونه ای (مسطح ترین قسمت دندان ) تراشیده می شود وپس از قالبگیری وساخت ،لامینیت روی دندان چسبانده می شود ودر مواردی هم که دندان تورفته است اساساً تراشی لازم نیست.

ضمن آن که درتمام انواع تراش ها تنها سطح لبی دندان دست می خورد وبقیه سطوح سالم باقی می ماند. بناربراین درمان لامینیت نسبتا محافظه کارانه وکم صدمهم است.

سفید کردن دندان با لامینیت:

مسلماً با توجه به این که درسالهای اخیر داشتن دندان های سفید متداول شده است .برای این افراد اگر فرم دندان ها قشنگ است وفقط مشکل در رنگ آنهاست عمل Bleaching یا سفید کردن دندان ها توصیه میشود نه لامینیت چرا که با وجودی که لامینیت یک درمان محافظه کارانه است وبا تراش مختصری روی سطح دندان انجام می شود.

اما به هر حال دندان دست خورده شده ودیگر بازگشت به فرم اولیه امکان پذیر نیست در حالی که با استفاده از روشهای سفید کردن دندان، پوسیدگی یا توسعه آن باید هر ۶ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه کرد وبرای کودکان از فلوراید تراپی استفاده کرد.

لامینت و زیبایی کامل دهان ودندان:

باید به این نکته مهم اشاره کرد وآن این است که زیبایی یک مفهوم نسبی است وهیچ تعریف مطلقی در مورد آن وجود ندارد گاهی وجود دندان های طبیعی علیرغم نداشتن ترتیب درست تناسب بیشتری با چهره فرد دارد ولازم نیست که با استفاده از تکنیک های زیبایی به دندان تقارن کامل دارد .

بنابراین کاربرد لمینیت یا هر روش دیگری بیشتر جنبه فردی دارد ونمی شود آن را به صورت تمام تعمیم داد ویا یک الگوی مشخص مثلاً دندان های سالم ومرتب یک فرد یا هنرپیشه ای در یک مجله مشاهد میشود را معیار زیبایی خود قرار داد.

لامینیتهای دائمی یا موقت ؟

کاملاً ساده ومختصر است درمان با لامینیت نظیر سایر معالجات دندانپزشکی موقتی است ونه دایمی علتش هم این است که جدا از تحلیل ها وفرسایش های سطح دندان ها مواد به کار رفته در لمینیت ها یا هر درمان دیگر دندانپزشکی طول عمر مشخصی داشته وبه مرور زمان از بین می روند.

والبته این روند فرسایش وتخریبی مربوط به همه ابزارهای دور وبرماست نه منحصراً دندان مثل اتومبیل ،تلویزیون ،کفش وغیره . بنابراین نمی شود انتظار داشت که درمان با لمینیت مادام العمر بوده ونیاز به تکرار مجدد نداشته باشد .

لامینیت


مزایا:

  1. محافظه کارانه است
  2. موارد کاربرد زیادی دارد
  3. زیبا و طبیعی میباشد
  4. طول مدت درمان کوتاه است
  5. از دوام مناسب برخوردار است
  6. باعث تقویت دندان می شود


معایب:

  1. حساسیت تکنیکی
  2. هزینه درمان
نظر دندانپزشکان نسبت به لامینیت:

امروزه بعید است که دندانپزشکی به عنوان یک درمان لوکس ویا اشتباه نگاه کند .زیرا مراکز علمی دنیا با تمام تحقیقاتی که صورت می دهند چنین دیدگاهی ندارند وبه صورت یک درمان روزمره درآمده است . البته لامینیت نیز یکی از درمان های دندانپزشکی است وهر درمانی جایگاه خود را دارد . مثلاً ایمپلنت نیز همین ویژگی را دارد .

هزینه لامینیت :

به این ترتیب میتوان گفت هزینه لمینت دندان  متغییر بود و نسبت به هر سال تعرفه جدیدی میگیرد که این مبلغ بر اساس تعرفه سال  است.برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

طراحی لبخند
Call Now Button طراحی سایت ، طراح وب سایت