بهترین متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی | 35 - 34 28 31 31 - 031

اصلاح طراحی لبخند و سفید کردن دندانها

اصلاح طراحی لبخند و سفید کردن دندانها

دکتر محمد عاطفت متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی و طراحی لبخند

طراحی لبخند و سفید کردن دندانها وقتی بناست یک اتفاق مهم در زندگی شما رخ دهد، زیبایی ظاهری شما اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. ظاهر شما نیز شامل لبخند شما هم هست یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های یک لبخند زیبا داشتن دندان‌های سالم و زیبا و سفید است.

قبل از هر عملی برای اصلاح طراحی لبخند و سفید کردن دندانها اول باید بدانید که به چه اقدامی نیاز دارید و دوم اینکه چقدر زمان دارید. پیشنهاد من به عنوان یک دندانپزشک متخصص این است که با مطالعه این مطلب بهترین انتخابتان را انجام دهید:

به طور کلی اصلاح طراحی لبخند شامل یک ارزیابی جامع بر روی شکل ظاهری لبخند شما و بهبود زیبایی و جذابیت کلی آن می‌باشد.و سفید کردن دندان‌ها (بلیچینگ) یک فرایند شیمیایی کاملاً رایج و متداول است که به منظور سفید کردن دندان‌ها انجام می‌شود. بعضی از افراد عمل سفید کردن دندان‌ها را با هدف برطرف کردن لکه‌هایی که بر روی سطح دندان‌هایشان وجود دارد، انجام می‌دهند. در حالی که بعضی دیگر فقط می‌خواهند دندان‌های سفیدتری داشته باشند.

راهکارهای پیشنهادی برای اصلاح طراحی لبخند و سفید کردن دندانها :

  • راهکار اول: جرم‌گیری
  • راهکار دوم: بلیچینگ یا سفید کردن دندان‌ها
  • راهکار سوم: تمرین لبخند زدن
  • راهکار چهارم: درمان‌های ارتودنسی
  • راهکار پنجم: پروسه‌های ترمیمی زیبایی
  • راهکار ششم: درمان‌های ترکیبی ارتودنسی-زیبایی
  • راهکار هفتم: لومینیرز

کار دیگری که باید انجام دهید برای اصلاح طراحی لبخند تان تمرین لبخند زدن است! اگر فکر می‌کنید لبخندتان زیبا نیست شاید عضلات لبخند را خوب به کار نمی‌گیرید! جلوی آیینه بایستید و لبخند بزنید! بگویید: «چیز» یا «سیب» یا «شلیل»! سعی کنید لب‌ها را متقارن و به اندازه کافی بالا ببرید و تمرین کنید که درست اجرا کرده باشید!

برخی از افراد موقع لبخند لثه‌شان دیده می‌شود: اگر این دیده شدن در حد ۱-۲ میلی‌متر باشد نه تنها زشت نیست بلکه علامت جوانی محسوب می‌شود ولی اگر بیش از این باشد ممکن است نازیبا به نظر بیاید!

اگر نمایان شدن لثه‌های شما با لبخند زیاد است بهتر است یک متخصص ارتودنسی شما را معاینه نماید: علت می‌تواند مشکل در اندازه دندان- لثه، نیاز به ارتودنسی، و یا نیاز به جراحی فک یا لثه باشد.

معیارهای پذیرفته شده در طراحی لبخند

در ایجاد یک لبخند زیبا باید به قوانین علمی و هنری زیادی توجه نمود .این قواعد شامل آنالیز و ارزیابی صورت ، لبها، بافت لثه ای و دندانها می باشد . هدف از این بررسی تعیین عواملی است که هر دندانپزشک برای رسیدن به زیبایی لبخند ایده ال باید به آنها آگاه باشد .در این بررسی توجه ما در طراحی لبخند بر روی دندانها و ترکیب دندانها و صورت است .

این عوامل در ایجاد یک لبخند عبارتند از : ویژگیهای صورت ، آنالیز لبها ، زیبایی لثه ها شامل جراحی های خاص زیبایی لثه ، شکل و زنیت لثه ، کانتورهای لثه ای ، خط لبخند ، فضای باکالی ، تناسب و شیب اگزیالی دندانها ، قرینگی صورت و دندانها ، اتصالات دندانها ، امبراژورهای دندانی و میدلاین دندانی در نهایت سیستم ABC/I در طراحی لبخند جهت رسیدن به درجات مختلف رضایتمندی بیماران با استفاده از انواع مواد ترمیمی پیشنهاد می شود . اساس این سیستم بر مبنای چهار عامل کلیدی تشکیل دهنده لبخند شامل : ردیف دندانی ، درخشندگی ، خصوصیات لبخند و تغییرات اینسایزال است.

طراحی لبخند
Call Now Button طراحی سایت ، طراح وب سایت