بهترین متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی | 35 - 34 28 31 31 - 031

درمان دندان های بدشکل

درمان دندان های بدشکل با لامینیت

درمان دندان های بدشکل با لامینیت در مطب دکتر عاطفت متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

درمان دندان های بدشکل با لامینیت با توجه به این که در گذشته تنها راه حل منظم کردن دندانهایی که چرخیده اند، روی هم قرار گرفته، کج رویش یافته اند و … ارتودنسی بوده است.

که در بعضی مواد بعلت طولانی بودن مدت مدت درمان ارتودنسی (از یک تا چند سال) یا بالا بودن سن بسیاری از بیماران تمایل به ارتودنسی ندارند.
خوشبختانه اکنون با استفاده از لامینیتهای کامپوزیتی و سرامیکی که روی سطح بیرونی دندانها کار گذاشته می شوند می توان اقدام به درمان در حداقل زمان (۱-۳ هفته) نمود (بایستی در نظر داشت در مواردیکه نامنظمی شدید است تنها راه درمان ارتودنسی می باشد.)

باتوجه به این مساله که درسالهای اخیر معیارهای بهداشتی نسبت به گذشته دچار تحولات اساسی شده وآمار پوسیدگی ها وسایر مشکلات دندانی در برخی از کشور ها بسیار کاهش یافته ،دندانپزشکی وارد عرصه دیگری شده است،یعنی انجام فعالیتهای مختلف زیبایی برروی دندانها والبته درراس این تکنیک ها هم لامینیت قرار دارد که قطعا تا به حال بارها وبارها نام آن راشنیده اید .

میزان تراش وقالبگیری روکش های لامینیت:

میزان تراش بسیار محدود است یعنی حدود ۰/۷ تا ۰/۵میلی متر از قسمت لبی یا گونه ای (مسطح ترین قسمت دندان ) تراشیده می شود وپس از قالبگیری وساخت ،لامینیت روی دندان چسبانده می شود.

و در مواردی هم که دندان تورفته است اساساً تراشی لازم نیست ضمن آن که درتمام انواع تراش ها تنها سطح لبی دندان دست می خورد وبقیه سطوح سالم باقی می ماند. بناربراین درمان لامینیت نسبتا محافظه کارانه وکم صدمهم است.

لامینیت برای دندانهای ساییده شده وشکسته :

مایکی از وظایف اصلاح خنده با Smile line است زمانی که یبماری می خندد لبه دندانهای بالا باید به موازات قوس لب پایین باشند ووقتی دندان ها به هر علتی ساییده وکوتاه شوند این خط خنده برعکس شده وچهره فرد حالت پیری پیدا می کند وبا استفاده از لامینیت وتکنیک های جدید مربوط به ان این ساییدگی ها جبران شده ودندان به وضعیت نخست بر می گردد.

روش های دیگر به غیر درمان دندان های بدشکل با لامینیت:

بله چون اصولا در دنداپزشکی زیبایی برای اصلاح طرح لبخند زیبایی از روشهای مختلفی استفاده می شود. مثلا گاهی حتی با یک تراش مختصردردندان نیش بد شکل، می توان به زیبایی مطلوب دست یافت بدون این که به دندان صدمه ای بخورد یا حساس شود.

همچنین اگر لبه دندان دچار بریدگی کوچک یا متوسط باشد با مواد همرنگ دندان که کامپوزیت (composite) نامیده می شوند می توان زیبایی مطلوبی را برای دندان فراهم کرد ویا این که ازماد چسبنده خاص که قابل اتصال با دندان هستند استفاده نمود ودر حقیقت به جای استفاده ازآمالگام هر چند ماده بسیار خوبی است ولی رنگ خوبی ندارد این تکنیک استفاده شود .

درمان دندان های بدشکل با لامینیت و زیبایی کامل دهان ودندان:

باید به این نکته مهم اشاره کرد وآن این است که زیبایی یک مفهوم نسبی است وهیچ تعریف مطلقی در مورد آن وجود ندارد گاهی وجود دندان های طبیعی علیرغم نداشتن ترتیب درست تناسب بیشتری با چهره فرد دارد ولازم نیست که با استفاده از تکنیک های زیبایی به دندان تقارن کامل دارد .

بنابراین کاربرد لامینیت یا هر روش دیگری بیشتر جنبه فردی دارد ونمی شود آن را به صورت تمام تعمیم داد ویا یک الگوی مشخص مثلاً دندان های سالم ومرتب یک فرد یا هنرپیشه ای در یک مجله مشاهد میشود را معیار زیبایی خود قرار داد.

درمان دندان های بدشکل
Call Now Button طراحی سایت ، طراح وب سایت