بوتاکس در دندانپزشکی

بوتاکس در دندانپزشکی : برای اکثر افرادی که کلمه “بوتاکس” را می شنوند ، فکر تزریق چروک در تزریقات زیبایی را دارند. اگرچه درست است که بوتاکس توسط FDA برای چنین مواردی تأیید شده است ، اما به دلیل مزایای انسداد عصبی که دارد ،استفاده از آن اکنون در حال گسترش است. در حقیقت ، رفتن  به مطب دندانپزشکی می تواند شامل بوتاکس توسط دندانپزشک شما باشد.

در حالی که برخی از دندانپزشکان از بوتاکس برای اقدامات زیبایی استفاده می کنند ، اما استفاده های بسیار دیگری ازتوسط دندانپزشکان  وجود دارد.

  • درمان اختلال مفصل گیجگاهی فکی (TMJ)
  • درمان دندان قروچه ( دندان قروچه )
  • کاهش “لبخند لثه ای” بدون مداخله جراحی
  • تنظیم لب قبل یا بعد از قرار دادن پروتز یا جراحی های دهان .

آیا یک دندانپزشک باید بوتاکس انجام دهد؟

بوتاکس بعنوان یک عمل کاملاً آرایشی و بهداشتی احتمالاً هرگز بخشی از مجموعه دندانپزشکان نخواهد بود – زیرا هدف اصلی و اصلی آنها مراقبت از بهداشت دهان و دندان است. اما ، از آنجا که دندانپزشکان آموزش های گسترده ای در مورد آناتومی دهان و صورت ، سلامت و عملکرد دارند ، برخی می گویند هیچ کس بهتر از یک دندانپزشک برای استفاده از بوتاکس صلاحیت ندارد .

در حقیقت ، برخی از طرفداران استفاده از بوتاکس در دندانپزشکی ادعا می کنند که دندانپزشکان واجد شرایط ترین افراد هستند و تجربه بهتری را ارائه می دهند زیرا آنها تزریقات دهان و صورت را به طور منظم انجام می دهند. این باعث می شود تزریق سریعی داشته باشد ، زیرا بسیار ماهرانه توسط دندانپزشک انجام می شود.

در حالی که استفاده از بوتاکس توسط دندانپزشکان  برای برخی بحث برانگیز است ، اما به نظر می رسد ممکن است جایی از اهمیت  بوتاکس در دندانپزشکی وجود داشته باشد ، هم به لحاظ پزشکی و هم به زیبایی کمک کند. طبق آکادمی زیبایی صورت در آمریکا ، در حال حاضر حدود 10٪ از دندانپزشکان آموزش بوتاکس را دیده اند.

بهترین متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی در اصفهان دکتر محمد عاطفت ارائه کلیه خدمات بهداشتی و زیبایی دندان ها

ایمپلنت دندان در اصفهان | لمینت دندان در اصفهان | کامپوزیت دندان در اصفهان